Jdi na obsah Jdi na menu
 


Narodil jsem se roku 1985 v Olomouci, valnou většinu života pobýval v Děčíně a teď pendluji mezi Prahou a Děčínem.

Vzdělanosti jsem postupně dosahoval na Základní škole Vrchlického, Gymnáziu Děčín a ČVUT v Praze (fakulta Stavební, obor Materiálové inženýrství), kde mě obdarovali i titulem Bakalář, za což jim projevuji vděk dalším studiem.

Tak jako každý mladý člověk, i já si hledal způsoby výdělku kde se jen dalo, a tak jsem přes všelijaké brigády (například přidavač na stavbě nebo čajovník v Mystické čajovně) dostal i k současným zaměstnáním na "třetinové úvazky" - programování pro Děčínskou firmu EasyComp, kdejaká práce v Pražské stavební firmě Jesko a PomVěd na současné škole - FSv, katedra Materiálového inženýrství a chemie.

Focení se věnuji od dětství - první aparát mi do ruky dal děda (dodnes výborný fotograf) a tuším že to byla klasická ruská Směna. Jak jsem nabíral roky (nemyslím že by se dalo říct zkušenosti), dostal jsem do ruky pořádný foťák, a sice německou Practicu - tuším že to byl dokonce ten samý aparát, se kterým začínala i maminka (dodnes výborná fotografka). S tou jsem nacvakal desítky snímků, až jsem si nakonec koupil foťák vlastní, japonce, Nikon F65. S tím jsem vydržel nejdéle, dokoupil řadu příslušenství, absolvoval mnohé cesty a lecos se naučil. Kromě těchto stálic na mém fotoaparátovém nebi jsem do rukou čas od času vzal i komety jako Nikon F75 či Panasonic FZ750, až jsem se nakonec po létech uvažování a přehodnocování názorů uchýlil k technologii čistě digitální - Nikon D90 je nyní mou vlajkovou lodí. Nicméně nedalo by se říct, že by kinofilmu v mé brašně odzvonilo.

Co se témat týče, nedá se říci, že bych měl vyhraněný směr. Zpočátku jsem se hodně věnoval věcem jednodušším (krajinky) a snímkům dokumentárním (rodinné oslavy apod.). Velkou vášní se posléze stala makrofotografie a v současnosti asi nejraději fotím člověka. S novou technologií snímání přišla i nová technologie zpracování, a tak se 50% mých obrázků neobejde bez dodatečných úprav v počítači.

Toť stručná informace o mě. Nutno ještě dodat, že krom focení se věnuji ještě dalším více či méně uměleckým aktivitám, nicméně ty stojí vždy ve stínu mé fotografie..